Femrat postojnë fotografi pa sutjena në Instagram, ato kanë një arsye të rëndësishme

Femrat nga e gjithë bota po postojnë sot fotot e tyre pa sytjena në Instagram për të treguar mbështetjen për…

I biri i krye-gangsterit britanik fejohet me modelen joshëse të Instagramit

Lee Byrne, babai i të cilit Liam bashkë-drejton organizatën kriminale Kinahan, ka nisur një lidhje me modelen joshëse Daisey O’Donnell,…

Kur kombinohen Twitter dhe Instagram: Po vjen mundësia e re që të gjithë do ta duan

Aplikacioni Twitter në iOS është azhurnuar dhe tani i lejon të gjithë të ndajnë me shpejtësi dhe lehtësi cicërimat në…

Motrat e famshme të Instagram çjerrin njëra-tjetrën pas sherrit të konkurrencës

Aktorja dhe modelja e njohur turke Ceyda Ersoy ka treguar shenja të dhimbshme dhune në fytyrë e në qafë pas…

I riu me 50 mijë ndjekës në Instagram vret të dashurën dhe më pas kryen vetëvrasje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni, ku është vrarë një 25-vjeçare nga i dashuri i saj. 28-vjeçari Angel…

Opsioni i ri në Facebook dhe Instagram – fshihni pëlqimet

Pas dy vjet testimi, Facebook po paraqet një mundësi të re – fshehjen e pëlqimeve. Facebook ka punuar mbi këtë…

Shërbimi sekret gjerman BND hap… Instagram!

“Përshëndetje nga Berlin-Mitte”, shkruhet në faqen e sapo hapur të Instagramit të agjencisë gjermane të shërbimit sekret, BND. BND, me…

6 këshilla që mund të ndjekin bizneset për të përdorur “hashtag” në mënyrë efektive

Krijimi i një kompanie biznesi është diçka që dëshiron përkushtim të pafund. Ta rrisësh një biznes është sfidë ne vete,…

Sfida më e re në Instagram ka kryefjalë pandeminë!

Prej muajit mars bota po kalon një periudhë aspak të lehtë ‘falë’ pandemisë së Covid-19 që po na sfilit dita…

Shtatë gabime që duhet t’i shmangni kur bëni marketing në Instagram

Teknologjia moderne dhe rrjetet sociale kanë ndikuar në lehtësimin e shumë gjërave në jetën e njeriut, ndër to edhe të…
error: