Itali: Fushata e vjedhjes së llogarisë në Instagram po vazhdon

Një fushatë vjedhjeje e llogarisë në Instagram po vazhdon në Itali, tha të enjten agjencia kombëtare e sigurisë kibernetike. Një…

Instagrami e zgjidh problemin, Ronaldos i kthehen ndjekësit

Kompania “Instagram” e ka zgjidhur problemin për shkak të të cilit miliona përdorues morën një njoftim se profilet e tyre…

Instagram vihet në veprim pasi përdoruesit raportojnë pezullime të llogarive

Shumë përdorues të Instagram në mbarë botën raportuan të hënën se llogaritë e tyre ishin pezulluar dhe kompania tha se…

​Instagram dhe Twitter pezullojnë Kanye West

Instagram dhe Twitter pezulluan Kanye pasi reperi ndau një sërë deklaratash antisemite në të dy platformat e mediave sociale. Një…

Presidentja Vjosa Osmani falënderon Dua Lipën

Presidentja Vjosa Osmani, e ka falënderuar Dua Lipën që përmes Sunny Hill Festival po bën thirrje për liberalizim të vizave…

Rita Ora shprehet krenare që është lindur në Prishtinë

Në botë publikohet harta me vendlindjet e të famshmëve – Rita Ora shprehet krenare që është lindur në Prishtinë. Në…

Facebook e Instagram kufizojnë qasjen për mediat shtetërore ruse

Platforma Meta po redukton globalisht përmbajtjen e faqeve në Facebook dhe llogarive në Instagram të kontrolluara nga media shtetërore ruse,…

Rusia bllokon Twitter-in dhe kërcënon ta bëjë të njëjtën gjë me Facebook-un

Rusia ka bllokuar Twitter-in dhe ka kërcënuar të bëjë të njëjtën gjë me Facebook-un pas një përplasjeje për “censurën”. Rregullatori…

Facebook e Instagram mund të mbyllen në Evropë

Facebook dhe Instagram mund të mbyllen në të gjithë Evropën, njoftoi kompania Meta në raportin e saj vjetor, për shkak…

Ronaldo e ka bllokuar faqen “Transfermarkt” në Instagram vetëm pse ata nuk e vlerësuan sa ai e vlerëson veten

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, e ka bllokuar llogarinë në Instagram të “Transfermarkt” pasi nuk ishte pajtuar me vlerësimin…