KRU “Prishtina” fillon inspektimet për kyçje ilegale dhe ndërhyrjet në rrjet

Kompania e Ujësjellësit Rajonal KRU “Prishtina” ka njoftuar se ka filluar inspektimi në terren për kyçje ilegale, manipulimet me valvola…

​MTI inspekton deponitë, Krasniqi: Fokus ngritja e cilësisë së derivateve

Pas paralajmërimit për organizmin e protestave nga naftëtarët, ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Vesel Krasniqi së bashku me…

MTI inspekton deponitë e derivateve

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë (MTI), Vesel Krasniqi së bashku me Inspektoratin e Tregut sot kanë inspektuar deponitë e derivateve.…

Ministri Zemaj inspekton respektimin e masave anti-Covid në zgjedhjet në Podujevë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pasditen e së dielës bashkë me Inspektoratin Sanitar ka dalë në teren në Podujevë për…

Kastrati e Abrashi inspektojnë punimet në rrugën “Nënë Tereza”

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit (MIT), Arban Abrashi ka qëndruar sot në Kamenicë ku është pritur nga kryetari, Qëndron Kastrati…

Biznesi në Prishtinë mashtroi konsumatorët me sasinë e djathit që prodhohet në Maqedoninë Veriore

Një biznes në Prishtinë ka manipuluar me sasinë e dy llojeve të djathit që prodhohet në Maqedoninë Veriore. Këto manipulime…

MTI kërkon respektimin e masave anti-Covid-19, fokus edhe mbrojtja e prodhuesve

Për të parë nga afër zbatueshmërinë e masave anti-COVID-19, ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi së bashku me inspektorët…

Shpend Ahmeti paralajmëron inspektime të rregullta pas orës 21.00

Prishtina është vatra kryesore e infeksionit me koronavirus në nivel vendi. Kryeqyteti prin ‘bindshëm’ me 1075 raste, shumica prej të…