Konfirmohet, Insigne do t’i bashkohet klubit amerikan

Skuadra nga Liga e Amerikës (MLS) Toronto e ka konfirmuar sot se ka arritur marrëveshje me Napolin për transferimin e…

Insigne pranë kalimit në MLS

Kapiteni i Napolit Lorenzo Insigne është shumë afër që të largohet nga skuadra italiane, dhe të vazhdojë aventurën e tij…

Insigne duke e konsideruar kalimin në Ligën Amerikane

Skuadra nga Liga e Amerikës (MLS) Toronto ka shprehur interesim tejet serioz për yllin e Napolit Lorenzo Insigne, raporton gazetari…

​Napoli i gatshëm t’i rinovojë kontratën Insignes

Klubi italian dëshiron që ylli 30 vjeçar ta vazhdojë të ardhmen në stadiumin “Diego Armando Maradona”. Klubi nga Serie A…

10 golat më të bukur të Euro 2020 – video

Kampionati Evropian i futbollit Euro 2020 përfundoi para pak ditësh me Italiën që u shpall kampion pasi e mposhti Anglinë…

E ardhmja e Insignes vendoset pas Euro 2020

Napoli do t’i hap bisedimet për rinovimin e kontratës me Lorenzo Insignen menjëherë pas kampionatit evropian, raporton “Corriere dello Sport”.…

​E kërkon Barcelona, Insigne nis “përqarjet” me drejtuesit e Napolit

Kapiteni i Napolit, Lorenzo Insigne raportohet se e ka refuzuar propozimin e drejtuesve të klubit për ta zvogëluar pagën derisa…

Shënohet goli i parë në Napoli – Juventus

Napoli ka kaluar në epërsi ndaj Juventusit në ndeshjet e vlefshme për xhiron e 22- të në Serie-A. Është Lorenzi…