Iniciativa Rome ende nuk ka votë për Kurtin e Osmanin

Përfaqësuesi i Inicativës Rome, Gazmend Salieviq pas takimit me kandidatin për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidaten për presidente, Vjosa Osmani…

​Kurti e Osmani presin në takim përfaqësuesit e Iniciativa Rome

Në vazhdën e takimeve konsultuese me komunitetet jo shumicë, kandidati për kryeministër, Albin Kurti dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani…

​PZAP ia anuloi votat, Iniciativa Rome: Vendim antikushtetues

Iniciativa Rome është vënë në qendër të akuzave se fitoi vota falë ndihmës së Listës Serbe. Komunitetet pakicë joserbe u…