FMN-ja kërkon nga Qeveria e Kosovës rritjen e pagave

Misioni i Fondit Monetar Ndërkombëtar po kërkon nga Qeveria e Kosovës rritjen e pagave për sektorin publik. Shefi i misionit…

Inaugurimi i “Shtëpisë së Futbollit” në Shqipëri, Infantino: Kjo infrastrukturë është spektakël

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) e ka inauguruar sot objektin e ri me emrin “Shtëpia e Futbollit”, projekt ky i…

Kosova me mbi 25 përqind më shumë turistë sesa vitin e kaluar

Këtë vit Kosova ka shënuar rritje të numrit të vizitorëve nga e gjithë bota. Krahasuar me periudhën e njëjtë të…

Syri i Kaltër tash me infrastrukturë e re

Në “Syrin e Kaltër”, rreth 30 minuta larg nga qyteti i Sarandës,  është zbatuar projekti i rikualifikimit infrastrukturor, që e…

Rama: Bajpasi i Vlorës hapet në këtë sezon turistik

Bajpasi i Vlorës do të jetë plotësisht i përfunduar dhe i hapur për qarkullimin e automjeteve me fillimin e sezonit…

Ukrainë: Infrastruktura e Odesës goditet nga sulmet ruse

Në orët e fundit zyrtarët e Odesa-s kanë thënë se qyteti jugor është goditur nga sulmet me raketa. Rusët kishin…

Bullgaria dhe MV nënshkruajnë disa marrëveshje

Ministrat nënshkruan sot disa marrëveshje dypalëshe për bashkëpunimin në fusha të ndryshme, në kuadër të seancës së përbashkët të Qeverive…