Shkarkohet kryeshefi i “Infrakos”, Nikqi: Ky vendim është qesharak, po bie viktimë pa asnjë faj

Bordi i përkohshëm i emëruar ditë më parë nga Qeveria Kurti ka shkarkuar kryeshefin e Ndërmarrjes Publike Qendrore-Infrastruktura e Hekurudhave…

​Emërohet bordi i përkohshëm i drejtorëve të Trepçës, KEK-ut, Postës dhe Infrakosit

Qeveria e Kosovës ka emëruar bordin e përkohshëm të drejtorëve të ndërmarrjes publike “Trepça”. Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka…

​Nitaj reagon për emërimin e bordit të Infrakos-it, kërkon të pezullohet përzgjedhja e kryeshefit

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj emërimit të Bordit të Infrako-s. Nitaj përmes një shkrese…

MEA mbështet financiarisht Infrakos-in dhe ngrohtoren e Gjakovës

Ministri në detyrë i Ekonomisë dhe Ambientit (MEA), Muharrem Nitaj, sot ka nënshkruar dy marrëveshje mirëkuptimi për subvencionimin e dy…

Emërohen bordet e përkohshme në tri ndërmarrje publike

​Në mbledhjen e sotme, Qeveria e vendit ka emëruar bordet e përkohshme në ndërmarrjet Posta e Kosovës, Trepça dhe Infrakos. Ministri…

Kuçi premton mbështetje për “Infrakos”-in

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka vizituar sot Ndërmarrjen Publike të Infrastrukturës së Hekurudhave “Infrakos”. Ministri Kuçi u…