“Ndërrimi i foshnjes” në QKUK, keqinformim nga infermierja

Një keqinformim nga infermierja ka shkaktuar skandal në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK. Dhënia e paautorizuar e informatave dhe ngatërrimi…

Vdes infermierja në Spitalin e Pejës e infektuar me COVID-19

Shkak i infektimit me COVID-19, ka vdekur infermierja e Repartit të Infektives në Pejë, Shkurte Gecaj. Infermierja Gecaj kishte shërbyer…

Rrëfehet infermierja e prekur me COVID-19: Lajmin e përballova shumë keq

“Kur kam dalë pozitiv me Covid-19 jam distancuar nga familja, për dy javë e katër ditë kam qëndruar larg fëmijëve,…