​8 pyetjet më të shpeshta që u bëhen infermierëve në intervistat e punës

Ashtu si në çdo profesion tjetër edhe ata të cilët duan të bëhen infermierë do të hyjnë në procesin e…

Infermierët me një sërë kërkesash për presidenten Osmani

Presidentja Osmani priti në takim përfaqësues të Sindikatës së Infermierëve të Kosovës Presidentja Vjosa Osmani në prag të Ditës Ndërkombëtare…

Goditën dy infermierë në Spitalin e Korçës

Goditën për shkak të detyrës dy infermierë në ambientet e Spitalit Rajonal Korçë. Kurse, Policia ka arrestuar 4 autorët e…

​Mjekët, infermierët dhe stafi mbështetës do të marrin paga shtesë për tre muaj

Qeveria në detyrë Republikës së Kosovës e drejtuar nga Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës…

​Refuzonin të vaksinoheshin kundër COVID-19, pushohen nga puna 7 infermierë

Punonin në strukturën që mundësonte shërbimin mjekësor në shtëpitë e të moshuarve në Dessau, një qytet lindor i Gjermanisë. Por…

Reshitaj u kërkon deputetëve të përkrahin amendamentet për specializantët dhe infermierët

Deputetja e Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës (AAK), njëherit Kryetare e Komisionit Parlamentar për Shëndetësi dhe…

Infermierët kërkojnë nga Zemaj plotësimin e kërkesave të tyre

Sindikata e Infermierëve të Kosovës, vazhdon të kërkojë rritjen e pagesës së ndërrimeve të natës, pagesë të orëve shtesë dhe…

​Arrihet marrëveshja për pagesat shtesë për mjekët, infermierët dhe stafin mbështetës

Kryeministri i Republikës së Kosovë, Avdullah Hoti, Ministri i Shëndetësisë,  Armend Zemaj dhe përfaqësuesit e Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë…

​Krasniqi tregon se nesër do të nisin punën infermierët e rinj

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) dhe në spitalet rajonale nesër do të fillojnë punën infermierët e rinj. Punën…

Operohet infermieri që u plagos më thikë

Infermieri që u therë me thikë gjatë ditës së shtunë në QKUK, është operuar me sukses. Këtë lajm e ka…
error: