1266 raste të reja dhe asnjë i vdekur nga Covid 19 gjatë 24 orëve

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar edhe 1266 raste të reja të infektimeve…

Vazhdon dezinsektimi kundër rriqrave në Malishevë

Komuna e Malishevës, në kuadër të zbatimit të përgjegjësive të saj dhe në kuadër të realizmit të strategjisë nacionale për…

303 qytetarë të infektuar, 1 i vdekur nga Covid 19 në Shqipëri

Në Shqipëri situata në 24 orët e fundit,  me Covid-19 është si vijon: Janë kryer 2,651 testime, nga të cilat…

1,781 qytetarë të infektuar me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin…

Rekord infektimesh në Greqi, ja sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

Një tjetër rekord infektimesh me COVID për të dytën ditë radhazi është shënuar në Greqi. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se…

Rritja e infektimeve, Ramadani: Mënyra për të ndaluar këtë trend është vaksinimi i popullatës

Ditët e fundit në Kosovë janë rritur numrat e infektimeve dhe të viktimave nga pandemia e Covid-19. Infektologu Hamdi Ramandani…

Rreth 7 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë janë rreth 7 mijë raste aktive me COVID-19. Nga të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të…

​7 mijë e 278 raste aktive me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë shënuar 730 rate të reja me COVID-19, ndërsa shkak i infektimit me…

21 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, tre në gjendje më të rëndë

21 pacientë të infektuar me virusin korona po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali bëjnë të ditur se një…

19 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, katër në gjendje më të rëndë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 19 pacientë me COVID-19. Nga spitali kanë njoftuar se 9 pacientë janë duke u…