Përforconi imunitetin tuaj këtë dimër: Këto 3 vitamina mbrojnë kundër infeksionit

Gjatë muajve të ftohtë të dimrit, imuniteti ynë shpesh dobësohet, kështu që ne jemi më të ndjeshëm ndaj infeksioneve. Kjo…

Johnson: Anglia mund të përballojë rritjen e të infektuarve

Kryeministri britanik Boris Johnson tha sot se Anglia mund të përballojë rritjen e të infektuarve me COVID-19 pa mbyllur ekonominë,…

Mbreti e mbretëresha e Suedisë janë infektuar me koronavirus

Mbreti Carl XVI i Suedisë dhe Mbretëresha Silvia janë pozitivë ndaj COVID-19, njoftoi pallati të martën. “Mbreti dhe mbretëresha, të…

Maqedonia Veriore konfirmon 12 vdekje të reja nga COVID-19

Sipas Institutit të Shëndetit Publik, në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 1.197 të infektuar nga 7…

CDC: Simptomat e infeksionit omicron shfaqen pas tri ditësh

Qendra Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) kreu një studim i cili përcaktoi se simptomat e infeksionit omikron…

Që nga fillimi i epidemisë, 289.7 milionë njerëz janë infektuar me COVID-19

Në fillim të vitit të tretë që nga fillimi i epidemisë së koronavirusit, në botë janë regjistruar gjithsej 289.763.038 raste…

Itali: Numri rekord i të infektuarve me koronavirus – 126.888

Një numër rekord i rasteve me koronavirus 126.888 është regjistruar në Itali në 24 orët e fundit, njoftoi sot Ministria…

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 5482 testime, nga të cilat…

Pasojat e COVID, rreth 6% e personave përjetojnë ankth e depresion – moshat më të prekura janë 20-30 vjeç

Në fund të dhjetorit të këtij viti bëhen dy vjet që nga paraqitja e rastit të parë me koronavirusin e…