Infantino drejt presidentit Ademi: Do të punojmë së bashku për zhvillimin e sportit në Kosovë

Pas rizgjedhjes si president i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi ka pranuar një letër urimi nga i…

Ja arsyeja e takimit të Gianni Infantinos me Agim Ademin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) Agim Ademi ka qenë sot pjesëmarrës në punimet e Kongresit të FIFA-s,…

Infantino-Dukës: Të vazhdojmë punën në avancimin e futbollit në Shqipëri

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, ka uruar Presidentin e rizgjedhur të Federatës së Futbollit të Shqipërisë Armand Duka me rastin…

Pas sulmit me tritol në shtëpi, presidenti i FIFA Infantino i del në përkrahje Armando Dukës

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka treguar përkrahjen e tij dhe solidarizimin drejt presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF)…

Plani që Kupa e Botës të zhvillohet çdo dy vite, flet presidenti i FIFA-s Infantino

Gianni Infantino beson që FIFA momentalisht e ka shumicën e votave të kombëtareve të ndryshme për planet e saj që…

Revolucion në futboll, këto janë pesë ndryshimet që FIFA po i planifikon për sportin më të shikuar në botë

FIFA është duke planifikuar të bëjë ndryshime rrënjësore në rregullat e futbollit në të ardhmen e afërt dhe po teston…

​Infantino e shpall të mbyllur Superligën evropiane

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino e ka kundërshtuar ashpër krijimin e Superligës së klubeve dhe ka shkuar deri aty se…

FIFA tregohet e prerë, paralajmëron klubet dhe lojtarët në lidhje me Superligën Evropiane

Lojtarët dhe klubet evropiane janë paralajmëruar se do të ndalohen për të marrë pjesë në Kampionatet Botërorë në të ardhmen…

Presidenti i FIFA-së infektohet me Covid-19

Presidenti i FIFA-së, Gianni Infantino, ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Ky lajm është komunikuar nga ana e Federatës së…

Infantino: Do të luajmë kur të mundemi, nuk rrezikojmë njerëzit

Fifa ende nuk ka vendosur për këtë sezon, si dhe për merkaton e këtij sezoni. Presidenti i institucionit më të…