Dodë Gjergji uron besimtarët myslimanë për Fiter Bajram

Ipeshkvi i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Imzot Dodë Gjergji, për shkak të situatës me pandemi duke mos mundur të vizitojë kryemyftiun e…

Gjergji në Meshën e Pashkëve: Tani është koha e reflektimit të madh

Në Katedralen “Nënë Tereza” në Prishtinë, nën drejtimin e Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergjit është mbajtur ceremonia…

​Dodë Gjergji: Të gjejmë forcën e durimin për të përballuar këto ditë të vështira

Ipeshkvi i Kosovës, Dodë Gjergji u bëri thirrje qytetarëve që të kenë durim gjatë kësaj periudhe që vendi po përballet…

​Dodë Gjergji lutet për mjekët dhe të gjithë ata që po luftojnë koronavirusin

Në Katedralen “Shën Nënë Tereza”, është mbajtur mesha e shenjtë e së dielës së Larit, me anë të së cilës…

Faleminderit Shqipëri

Shkruar nga: Imzot Dodë Gjergji Fort të dashur vëllezër e motra, zonja dhe zotërinj, Ju përshëndes dhe ju falënderoj të gjithëve…
error: