Imri Ahmeti premton kushte më të mira për Arbrinë pas hyrjes në superligë

Klubi i Futbollit Arbria nga Dorbraja e Madhe e Lipjanit ka hyrë në superligën e futbollit të Kosovës. Kjo ka…

Mbi 1 milion euro investime në infrastrukturë për Komunën e Lipjanit

Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti dhe ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, kanë nënshkruar sot një memorandum…

Hyn në funksion platforma online për konsultim me pedagogët në Lipjan

Nga dita e sotme nxënësit dhe prindërit në Lipjan do të kenë mundësinë që të bëjnë pyetje dhe të konsultohen…

Imri Ahmeti ka një mesazh për bashkëpartiakët e tij nga LDK-ja

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, ka komentuar situatën e tensionuar politike brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas prishjes…

Lipjan, zëvendësohen drunjtë e dëmtuar

Drunjtë e dëmtuar në Lipjan sot janë zëvendësuar me fidane të reja. Kryetari i kësaj komune, Imri Ahmeti, tha se…

Ahmeti, takim me përfaqësuesit e Bankës Botërore

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka pritur në takim përfaqësues nga Banka Botërore, kryesuar nga Janelle Plummer, specialiste për Zhvillim…

Lipjani gati për shënimin e përvjetorit të pavarësisë

Kryetari i komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, së bashku me drejtoret e drejtorive përkatëse ka takuar drejtorët e shkollave të…

Imri Ahmeti viziton qendrën e fëmijëve për edukim të hershëm

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, sot, bashkë me drejtoreshën e Arsimit dhe përfaqësues të UNICEF-it kanë vizituar qendrën…