Imri Ahmeti: Infrastruktura sportive për klubin “Arbëria” po merr formë

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka ndjekur sot nga afër punimet qo zhvillohen në poligonin sportiv në Dobrajë…

Mustafa në Lipjan, takohet me fermerët

Edhe sot, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besiana Mustafa ka vazhduar vizitat e tij në terren për të…

Zemaj viziton Lipjanin, QKMF-së i dhuron një aparat oksigjen-formues

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj me bashkëpunëtorë vizitoi sot Komunën e Lipjanit, ku u takua me kryetarin e Komunës, Imri…

118 raste aktive me COVID-19 në Lipjan, Ahmeti shpërndan maska falas

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, duke folur lidhur me gjendjen aktuale dhe masat parandaluese kundër pandemisë, tha se…

Imri Ahmeti fton qytetarët për kujdes të shtuar ndaj COVID-19

Aktualisht në Komunën e Lipjanit janë 41 raste aktive të identifikuara me Covid-19. Kryetari Imri Ahmeti ka bërë thirrje për…

Imri Ahmeti debaton online me qytetarët lipjanas

Në pamundësi të debatit fizik me qytetarët për shkak të pandemisë me COVID-19, kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti,…

Kryetari Imri Ahmeti nderon dëshmorët

Lipjani ka shënuar sot 14 Qershorin – Ditën e Dëshmorëve të Komunës pa aktivitete sikurse herëve tjera. Kjo shkaku i…

Imri Ahmeti ngushëllon familjet e minatorëve të vdekur në tragjedinë e Artanës

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti ka shprehur ngushëllime familjarëve të minatorëve Idriz Gërbeshi nga Prishtina dhe Haki Arifi…

Nis renovimi i objektit të shkollës fillore në Gadime

Në shkollën fillore të Gadimës së Lipjanit kanë filluar punimet në renovimin e tërësishëm të objektit. Kryetari i Komunës së…