Ndriçohet rruga Lipjan-Magure, së shpejti edhe disa fshatra

Rruga Lipjan-Magure tani e tutje do të jetë më e sigurt për këmbësorë, por edhe për automjete. Kjo pasi të…

Lipjani përfiton grant mbi 120 mijë euro për performancë komunale

Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti ka bërë të ditur sot se komuna që ai drejton ka fituar grantin në vlerë…

Infektohen arsimtarë dhe nxënës, një shkollë në Lipjan në mësim online

Shkolla “Dy dëshmorët” në Lipjan është duke funksionuar sipas skenarit C, që nënkupton E-mësim, pas infektimit të dy nxënësve dhe…

Nisën punët për rregullimin e rrugës së “Shkupit” në Gadime

Kanë filluar punimet për rregullimin dhe asfaltimin e rrugës së “Shkupit” në Gadime. Rrugë kjo që lidhë dy regjione në…

Ahmeti dhe Leli flasin për zhvillimin e turizmit

Kryetari i komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka pritur në takim kryetarin e Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli, me të…

Përurohet objekti i shkollës së re në Rubovc të Lipjanit

Sot kur edhe  zyrtarisht ka nisur viti i ri shkollor 2020-2021, dhe kur në shkolla janë kthyer në fazën e…

Imri Ahmeti kërkon rishikimin e masave antiCOVID-19

Kryetari i Komunës së Lipjanit ka kërkuar rishikimin e masave në luftimin e përhapjes së koronavirusit në vend, pasi sipas…

Përurohet çerdhja e re në Lipjan

Është përuruar sot çerdhja e re në komunën e Lipjanit. Çerdhja e re që u përurua nga kryetari i komunës…

Ahmeti e Likaj diskutojnë përgatitjet për nisjen e vitit të ri shkollor

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj kanë biseduar sot në lidhje…