KOMUNA IME | Imri Ahmeti, kandidat i LDK për kryetar të Lipjanit

Kryetari aktual dhe njëherëit kandidat i LDK për të parin e Lipjanit në ciklin e intervistave “Komuna ime” shpalos punën…

Përurohet shkolla “Ulpiana” në Gadime

Këtë të hënë është përurua objekti i ri i shkollës së mesme “Ulipana” në Gadime. Në përurimin e këtij objekti…

Në zgjedhjet e përgjithshme mbështeti Kurtin, mërgimtari tani përkrah Imri Ahmetin

Kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka marrë mbështetje të pazakontë sonte nga një qytetar nga diaspora.…

Ish-kryetari LVV në Lipjan kalon në LDK

Lidhjes Demokratike të Kosovës iu ka bashkua njëri nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje në Lipjan, Flamur Sylejmani. Lajmin e bëri…

Imri Ahmeti: Bashkëndjejmë dhimbjen me familjarët e viktimave në aksidentin tragjik në Kroaci

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti bashkëndjenë dhimbjen me familjarët e viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi të dielën…

​Imri Ahmeti reagon lidhur me dëmtimin e veturave të mërgimtarëve

Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ka parë me shqetësim informacionet e fundit lidhur me dëmtimin e veturave të mërgimtarëve…

Ahmeti: Lipjani mbetet komuna me transparencë të lartë në nivel vendi

Në pesë komunat më transparente dhe llogaridhënëse për vitin 2020-të është edhe Komuna e Lipjanit. Pas kësaj kryetari i Komunës…

Imri Ahmeti takohet me një delegacion të ProCredit Bankës në Kosovë

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti së bashku me Bekim Shabani, drejtor për Ekonomi dhe Zhvillim në Komunën e…

Ahmeti takohet me shefin e OSBE-së në Kosovë Michael Davenport

Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti ka pritur sot në takim shefin e misionit të OSBE-së në Kosovë ambasadorin Michael Davenport,…