LDK uron besimtarët myslimanë për Kurban Bajram

Përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të prirë nga sekretari i përgjithshëm Imri Ahmeti, kanë vizituar Bashkësinë Islame të Kosovës…

Agim Aliu zgjidhet kryetar i Asociacionit të Komunave të Kosovës

Në Kuvendin e Përgjithshëm të Asociacionit të Komunave të Kosovës që është mbajtur sot, e që është udhëhequr nga kryetari…

​BE premton ndihmë për Lipjanin për trashëgiminë kulturore dhe mjedis të gjelbër

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, ka pritur sot në takim shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas…

Krasniqi dhe Ahmeti diskutojnë për mbështetjen e Qeverisë për komunat

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, ka pritur në takim koordinues kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti,…

​Kurti: Fusnota nuk reflekton realitetin e Kosovës së pavarur dhe evropiane

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur pakënaqësinë në referimin e Kosovës me fusnotë në raportin “Promovimi i demokracisë lokale”,…

Daut Azemi zgjidhet kryesues i Kuvendit Komunal të Lipjanit

Kuvendi Komunal i Lipjanit mbajti mbledhjen inauguruese në të cilën u betuan anëtarët e rinj të zgjedhur më 17 tetor…

Imri Ahmeti jep betimin për kryetar të Lipjanit, zotohet se do të punojë me përgjegjësi

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka dhënë betimin për herë të tretë si kryetar i kësaj komune, raporton KosovaPress. Kryetari…

Në Magure hapet Qendra me Bazë në Komunitet, Ahmeti: Projekti i veçantë, do ta zgjerojmë sipas nevojës

Në Magure të Lipjanit është hapur Qendra me Bazë në Komunitet të organizuar nga Qendra për Shërbime Humane dhe Zhvillim…

Imri Ahmeti merr shumicën edhe të votave me kusht për Lipjan

Ka përfunduar numërimi në QNR i votave me kusht dhe personave me nevoja të veçanta për zgjedhjet komunale në Lipjan.…