​Gjendet një trup i pajetë në fshatin Rimanishtë

Policia e Kosovës raportoi se në fshatin Rimanishtë të Komunës së Prishtinës është gjetur një trup i pajetë i një…

​Dy vdekje të dyshimta në Deçan, Prokuroria kërkon t’iu bëhet obduksioni nga IML

Në Komunën e Deçanit në 24 orët e fundit kanë ndodhur dy vdekje të dyshimta, pas situatës së krijuar, ku…

​Gjendet pa shenja jete një person në Prishtinë

Një person është gjetur pa shenja jete në Prishtinë. Policia tregon se trupi i pajetë i të ndjerit është gjetur…

Gjendet i vdekur një person në Istog

Një person në Istog është gjetur i vdekur gjatë së enjtes. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh njoftoi se…

Protestohet për shuarjen e divizionit të të pagjeturve në IML

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK) dhe  Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës po kundërshtojnë Rregullimin e Brendshëm…