Aplikimi i dozës së tretë në Kosovë të nis nga viti i ardhshëm

Kosova nisi vonë procesin e imunizimit kundër koronavirusit, megjithatë nga Ministria e Shëndetësisë zotohen se do të veprojnë në kohë…

Profesionistët shëndetësorë mbështesin lehtësimin e masave, kundërshtojnë grumbullimet

Rënia e rasteve pozitive me COVID-19 në javën e fundi ka krijuar mundësi për rishikim të masave të reja antiCOVID.…

​Mbi 60% e gastronomëve të vaksinuar, presin masat e reja

Qeveria e Kosovës mbajti mbledhje paraditen e së mërkurës, por asgjë nuk u diskutua rreth masave të reja të cilat…

Kërkohen qendra lëvizëse të vaksinimit

Qytetarët më të drejtë vaksinimi në Kosovë kanë mundësi që të imunizohen vetëm në qendrat e komunave ku ata janë…

MSH nuk i përjashton kufizimet për vaksinim, ekspertët dhe KMDLNJ janë dakord

Vendi është përballur me një rritje të ndjeshme të rasteve të reja me COVID-19, me dominim të variantit Delta. Arma…

Tolaj: Vetëm vaksinimi masiv ka efekt, Kosovës urgjentisht i duhet 1 milion vaksina

Infektologu Ilir Tolaj ka deklaruar se çdo shtyrje e vaksinimit do të thotë vuajtje e qytetarëve dhe vdekje më shumë…

Tolaj: Masat e fundit anit-Covid, veprim i ngutshëm dhe i panevojshëm

Infektologu Ilir Tolaj ka deklaruar se efekti i kësaj mbyllje të pjesshme në Kosovë është herët të shihet, pasi kërkohet…

Kosova ende pa vaksina, Tolaj: Autoritetet nuk treguan vizion dhe largpamësi

Rritja e rasteve të reja pozitive me COVID-19 në Kosovë ka ngritur shqetësimin tek autoritetet shëndetësore dhe tek qytetarët. Mjeku…

Infektologu kundër mbylljes totale: Jeta e Kosovës varet nga funksionimi i Prishtinës

Infektologu i njohur kosovar, Ilir Tolaj në emisionin “Imazh” të RTK ka folur për mundësinë e mbylljes totale të vendit…

ShSKUK-Tolajt: Po bën akuza në vend se të ndihmosh mjekët në luftimin e COVID-19

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka reaguar ndaj akuzave të infektologut Ilir Tolaj, se stafi shëndetësor se nuk…
error: