Meta kujton Ditën e Çlirimit: Kosova faktor kyç i provuar për paqen

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kujtuar sot Ditën e Çlirimit të Kosovës, i cili ka thënë se çdo shqiptar…

Meta: Shqipëria s’duhet të propozojë politika për Kosovën pa u konsultuar me Kurtin

​Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur sot se situata ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të ndihmohet nga Shqipëria vetëm…

Meta: Kush nuk voton nuk ka të drejtë as të ankohet, as të kërkojë llogari

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta bashkë me bashkëshorten Monika Kryemadhi dhe fëmijët votuan sot në kopshtin e numër…

Meta kërkon pjesëmarrje masive në zgjedhjet e së dielës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, bëri thirrje që të dielën shtetasit shqiptarë të shfrytëzojnë të drejtën e tyre…