Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Afër 98 mijë me COVID-19 që nga rastet e para në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 4.413…

12 viktima dhe 529 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe…

Afër 14 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Në vendin tonë vazhdon të jetë gjendje e rënduar sa i përket pandemisë Covid-19. Javëve të fundit janë shtuar dukshëm…

9 të vdekur dhe 571 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe…

Covid-19, afër 2 mijë vdekje që nga rastet e para në Kosovë

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë, me Covid-19 kanë humbur jetën 1 mijë e 967 pacientë. Numri total i…

7 të vdekur dhe 684 raste të reja me COVID-19

7 të vdekur dhe 684 raste pozitive me COVID-19 janë raportuar 24 orët e fundit në Kosovë. Njofton kështu Instituti…

​1 mijë e 960 të vdekur nga COVID-19

Më 13 mars të vitit të kaluar në Kosovë u paraqitën dy raste e para pozitive me COVID-19. Nga atëherë…

12 të vdekur dhe 871 raste të reja me COVID-19

12 të vdekur dhe 871 raste të reja me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. Kështu…

1 mijë 915 të vdekur nga COVID-19

Nga marsi i vitit që lamë pas e deri më tani, janë 1 mijë e 915 qytetarë të Kosovës që…

12 të vdekur dhe 777 raste të reja me COVID-19

12 të vdekur dhe 777 raste të reja me COVID-19 janë shënuar 24 orët e fundit në Kosovë. kështu ka…
error: