Komunat nga vijnë 10 rastet e reja me COVID-19

IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në…

Komunat nga vijnë 31 rastet e reja me COVID-19, prinë Ferizaj

Sot më 17 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 209 mostra…

IKShP thotë se situata është ende nën kontroll: Ju lutemi rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar  i Shëndetësisë Publike, edhe njëherë ka bërë apel për qytetarët që të respektojnë rekomandimet  e institucioneve shëndetësore dhe…

IKSHP konfirmon rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Nga data 8.02.2020 deri më 15.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 241…

IKShP-ja rekomandon mbylljen e kufijve me vendet fqinjë

Është mbledhur komisioni i posaçëm për parandalimin e koronavirusit në Kosovë. Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se deri më…

Aktualisht në Kosovë nuk ka koronavirus, 10 të dyshuar po testohen

Kontrollet për koronavirus në shtetin e Kosovës kanë filluar nga 8 shkurti dhe deri më sot janë testuar gjithsej  82…

IKShP: Ende s’ka koronavirus, po i testojmë 7 mostra – në mbrëmje rezultatet

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i Kosovës njofton opinionin se gjatë ditës së sotme në Laboratorin e Mikrobiologjisë molekulare janë…

Edhe 6 raste të dyshuara rezultojnë negative, IKShP-ja jep disa këshilla

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) ka bërë të ditur se në Kosovë ende nuk është shënuar asnjë…

IKSHP tregon nëse në Kosovë ka koronavirus

Nga data 8 shkurt deri më 26 shkurt, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën rRT-PCR janë testuar…

IKSHP: Në Kosovë nuk është shënuar ndonjë rast i koronavirusit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik nëpërmjet një komunikate është duke monitoruar nga afër epideminë e sëmundjes respiratore të shkaktuar nga…
error: