Mot me diell dhe pjesërisht i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.…

Parashikimi i motit

Vendi ynë tashmë është nën ndikimin e masave të ajrit relativisht të freskëta. Dita e sotme mbetet nën ndikimin e…

​Moti, freskët dhe me shi

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit relativisht të freskëta. Pas rrezeve të diellit të cilat parashihen kryesisht…

Nga nesër më freskët, parashikohet edhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë ndryshim të motit. Parashihet të ketë…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Masat e ngrohta të ajrit të cilat ishin prezentë ditëve të fundit, do të vazhdojnë pothuajse me të njëjta vlera…

​Moti sot, paralajmërohen reshje shiu

Gjatë së mërkurës moti do të jetë me diell, por që vranësirat që do të krijohen përgjatë ditës do të…

​Mot i nxehtë, temperaturat deri në 36 gradë Celsius

Kosova do të vazhdojë të përballet me mot të nxehtë dhe me vapë. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 31…

Mot i nxehtë e me vapë edhe gjatë kësaj jave

Moti i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë edhe përgjatë kësaj jave në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton…

Moti sot, priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) paralajmëron rënie të temperaturave. Sipas IHMK-së moti gjatë së premtes do të jetë i ndryshueshëm,…

Temperatura rekord në qershor e korrik, gushti vijon “më i freskët”

Kosova prej javësh po përballet me të nxehtin afrikan i cili si duket do të marrë fund gjatë kësaj jave.…
error: