Moti sot, priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) paralajmëron rënie të temperaturave. Sipas IHMK-së moti gjatë së premtes do të jetë i ndryshueshëm,…

Temperatura rekord në qershor e korrik, gushti vijon “më i freskët”

Kosova prej javësh po përballet me të nxehtin afrikan i cili si duket do të marrë fund gjatë kësaj jave.…

​Vazhdojnë edhe këtë javë temperaturat e nxehta

Edhe në ditët e para të muajit gusht do të mbizotëroj i nxehti afrikan. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton…

Mot i nxehtë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Edhe sot në Kosovë do të mbaj mot i nxehtë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat maksimale…

Mot i nxehtë

Prezenca e masave të nxehta të ajrit me orgjinë nga Afrika Veriore ka përfshirë edhe Kosovën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…

Mot i nxehtë, IHMK parasheh rritje të temperaturave ekstreme

Ditët e fundit të korrikut do të karakterizohen me mot të nxehtë dhe me vapë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)…

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kryesisht rreth…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se të shtunën do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me rritje të lehta të…

​Moti sot, parashihet rritje e temperaturave

Gjatë ditë së premte do të ketë rritje të lehta të temperaturave maksimale. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar…

​Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se në mërkurën në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira…