Nga nesër më freskët, parashikohet edhe shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme pritet të ketë ndryshim të motit. Parashihet të ketë…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Masat e ngrohta të ajrit të cilat ishin prezentë ditëve të fundit, do të vazhdojnë pothuajse me të njëjta vlera…

​Moti sot, paralajmërohen reshje shiu

Gjatë së mërkurës moti do të jetë me diell, por që vranësirat që do të krijohen përgjatë ditës do të…

​Mot i nxehtë, temperaturat deri në 36 gradë Celsius

Kosova do të vazhdojë të përballet me mot të nxehtë dhe me vapë. Temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 31…

Mot i nxehtë e me vapë edhe gjatë kësaj jave

Moti i nxehtë dhe me vapë do të vazhdojë edhe përgjatë kësaj jave në Kosovë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton…

Moti sot, priten reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) paralajmëron rënie të temperaturave. Sipas IHMK-së moti gjatë së premtes do të jetë i ndryshueshëm,…

Temperatura rekord në qershor e korrik, gushti vijon “më i freskët”

Kosova prej javësh po përballet me të nxehtin afrikan i cili si duket do të marrë fund gjatë kësaj jave.…

​Vazhdojnë edhe këtë javë temperaturat e nxehta

Edhe në ditët e para të muajit gusht do të mbizotëroj i nxehti afrikan. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton…

Mot i nxehtë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Edhe sot në Kosovë do të mbaj mot i nxehtë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat maksimale…

Mot i nxehtë

Prezenca e masave të nxehta të ajrit me orgjinë nga Afrika Veriore ka përfshirë edhe Kosovën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…
error: