IHMK paralajmëron vërshime të reja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, parashikon vërshime të reja. Reshjet të cilat pritet të fillojnë gjatë ditës së nesërme, sipas IHMK-së…

Dita e diel me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton dita e diel do të shoqërohet me mot kryesisht të vranët dhe herë-herë me reshje…

IHMK: Situata mund të përkeqësohet sërish me vërshimet

Reshjet e shiut dhe të borës pritet të vijojnë pasditen e sotme dhe nesër, ndërsa njëjtë parashikohet edhe në dy…

IHMK: Gjendja më e rënduar paraqitet në disa komuna të Dukagjinit

Instituti Hidrometeorologjik ka publikuar një tabelë, me anë të së cilës ka sqaruar nivelin e ngritjes së lumenjve përbrenda dy…

Parashikimi i motit për nesër

IHMK njofton se nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat do t’i takojnë shtresës…

Edhe nesër nxehtë

Nesër do të mbajë mot me diell.  Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet…