​Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot do të mbajë mot i vranët dhe herë pas here me…

Parashikimi i motit për sot

Të premten parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, por i ftohët. Temperaturat minimale do të…

Moti sot me shi, në disa vende do të ketë reshje bore

Gjatë së enjtes parashihet që vendi të përfshihet nga reshjet e shiut. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK) në viset…

Moti sot në Kosovë

Moti në Kosovë gjatë të mërkurës do të jetë i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të…

Moti për ditën e sotme

Edhe gjatë së martës në Kosovë parashihet të ketë mot me diell e pasdite parashihen reshje shiu. Temperaturat minimale parashihet…

Paralajmërohen sërish vërshime në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton se nga sot e deri më 12 shkurt mund të ketë sërish vërshime ditëve…

Moti për pesë ditë

Mot i ndryshueshëm do të mbizotëroj në Kosovë gjatë javës së dytë të muajit shkurt. Deri të enjten parashihet mot…

​Edhe të shtunën mot me diell

Gjatë së shtunë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës (IHMK), nëpër…

Edhe sot mot me diell në Kosovë

Në Kosovë edhe gjatë së premtes do të mbizotëroj mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Instituti Hidrometeorologjik të…

​Sot mot me diell

Situata meteorologjike po vie drejt stabilizimit. Në Kosovë do të vazhdojë të mbizotërojë edhe sot mot me diell, ku temperaturat maksimale…
error: