Temperatura rekord në qershor e korrik, gushti vijon “më i freskët”

Kosova prej javësh po përballet me të nxehtin afrikan i cili si duket do të marrë fund gjatë kësaj jave.…

​Vazhdojnë edhe këtë javë temperaturat e nxehta

Edhe në ditët e para të muajit gusht do të mbizotëroj i nxehti afrikan. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton…

Mot i nxehtë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Edhe sot në Kosovë do të mbaj mot i nxehtë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se temperaturat maksimale…

Mot i nxehtë

Prezenca e masave të nxehta të ajrit me orgjinë nga Afrika Veriore ka përfshirë edhe Kosovën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…

Mot i nxehtë, IHMK parasheh rritje të temperaturave ekstreme

Ditët e fundit të korrikut do të karakterizohen me mot të nxehtë dhe me vapë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)…

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara, kryesisht rreth…

Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se të shtunën do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me rritje të lehta të…

​Moti sot, parashihet rritje e temperaturave

Gjatë ditë së premte do të ketë rritje të lehta të temperaturave maksimale. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar…

​Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), njofton se në mërkurën në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira…

Edhe sot mot me shi

Edhe gjatë ditës së sotme vendi do të përfshihet nga reshjet e shiu dhe shkarkime rrufesh. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…
error: