​Është në top formë, Ibrahimoviç i jep një lajm të madh Milanit

Zlatan Ibrahimoviç është dukë kaluan nëpër një formë të jashtëzakonshme me fanelën e Milanit duke u bërë kështu pika me…

​Ibrahimoviç u dërgon mesazh rivalëve pas fitores ndaj Interit

Zlatan Ibrahimvic ishte njeriu vendimtar i cili ia siguroi fitoren Milanit në derbin lokal kundër Interit me rezultat 1-2, ku…

Inter – Milan, zhbllokohet derbi me dy gola të shpejtë -video

Milani ka kaluar në avantazh ndaj Interit në “Giuseppe Meazza”, raporton KosovaPress. Është sulmuesi Zlatan Ibrahimovic ai i cili realizoi…

Ibra apo Lukaku? Cassano e zgjedh pa mëdyshje më të mirin

Ish-sulmuesi i Interit dhe i Milani, Antonio Cassano, ka folur para derbit ndërmjet dy ish-skuadrave ku ai ka luajtur i…

Milani merr lajmin e mirë para derbit me Interin

Sulmuesi i Milanit Zlatan Ibrahimoviç është rikthyer në stërvitje pasi e përfundoi periudhën e karantinimit para dy ditësh, përcjellë KosovaPress.…

Ibrahimoviç i uron vetes ditëlindjen, por shikoni dhuratën që ka blerë

Zlatan Ibrahimoviç sot i ka mbushur 39 vite dhe ashtu siç vetëm ai di të bëjë, sulmuesi suedez ia ka…

Milan i ofron 7 milionë euro për një vit Ibrahimovicit

Skuadra e Milanit dëshiron ta ketë në ekip edhe për një sezon sulmuesin veteran, Zlatan Ibrahimovicit. Sipas asaj që raporton Calcio…

Ibrahimovic: Nuk jam si ju, ky është vetëm fillimi

Zlatan Ibrahimovic ka shkruajtur emrin e tij në historinë e futbollit dhe arrin të ndryshojë fatin e skuadrave dhe në moshën…

Ibra: Nuk jam lojtar për Europa League, do jetë e vështirë të qëndroj te Milani

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj. Bomberi suedez shquhet për deklaratat e…

Arrihet marrëveshja, Ibrahimovic vazhdon kontratën me Milanin

Milani ka arritur marrëveshjen që të zgjasë kontratën me Zlatan Ibrahimovic, Lucas Biglia dhe Giacomo Bonaventura të paktën deri në…
error: