Mustafa përkujton Rugovën: Trashëgimia politike që ai la pas është bazament i shtetit të Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka përkujtuar ish-presidentin Ibrahim Rugova në 15 vjetorin e vdekjes. Mustafa…

​15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të…

​Mustafa thotë se LDK ende nuk e ka një emër për kandidatin për kryeministër

Me rastin e 31-vjetorit të themelimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kryesia e këtij subjekti kanë bërë  homazhe te…

​31 vjet nga themelimi i LDK-së

Sot bëhen 31 vjet nga themelimi i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kryetar i parë i kësaj partie, është zgjedhur ish-presidenti…

“Liria ka emër”, Rama poston foton e dy ish-presidentëve të Kosovës

Në llogarinë e tij në Facebook, kryeministri Edi Rama ka postuar një fotografi të dy ish-presidentëve të Kosovës, Ibrahim Rugova…

Ibrahim Rugova rikthehet në bronz në vendlindje, Hoti thotë se do të vazhdojnë amanetin e tij

Në 76-vjetorin e lindjes, Presidenti historik Ibrahim Rugova është rikthyer i bronztë në vendlindjen e tij në Istog. Në ceremoninë…

Basha nderon ish-presidentin Rugova

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha ka bërë homazhe tek…

Ky është personi që ua mbylli sytë shtatoreve në sheshet e Prishtinës

Artistja Flutra Zymi është autorja e mbylljes së syve të Gjergj Kastriotit- Skënderbeu, Ibrahim Rugovës dhe Zahir Pajazitit në sheshet…

Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u mbyllen sytë

Tri shtatoreve të figurave kombëtare që gjenden në sheshet e Prishtinës u janë mbyllur sytë me lecka. Gjergj Kastriotit- Skënderbeu,…
error: