Kurti bën homazhe te Rugova: Në këtë mënyrë përkujtojmë dhe respektojmë kontributin e të gjithëve

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, bashkë me kabinetin qeveritar kanë bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë.…

Hoti: Qytetarët do t’i jenë mirënjohës Rugovës dhe atyre që ranë për lirinë e vendit

Homazhe pranë varrit të ish presidentit Ibrahim Rugova me rastin e 13 vjetorit të pavarësisë bëri edhe kryeministri në detyrë,…

Osmani e Kurti bëjnë homazhe te varri i Ibrahim Rugovës në 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Me rastin e 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani së bashku me kandidatin e…

Basha kujton Ibrahim Rugovën: Yll polar për të ardhmen e Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha ka kujtuar ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova i cili vdiq 15 vite…

Daja i Ibrahim Rugovës: LDK-ja nuk është si dikur, i mungon fryma rugoviane

Sot janë bërë 15 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. E për të përkujtuar jetën dhe veprën…

Mustafa: Vetëm LDK mund ta ndjekë rrugën e trasuar nga Ibrahim Rugova

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti i shoqëruar nga kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe…

Haradinaj: Rugovës do i jemi gjithmonë mirënjohës për kontributin për liri dhe pavarësi

Në 15-vjetorin e vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, tek varri i tij ka bërë homazhe kryetari i…
error: