​Shtatorja e Ibrahim Rugovës “ngec” në një parking hoteli

Shtatorja e Ibrahim Rugovës, e projektuar për t’u vendosur në rrugën që mban emrin e tij në Tiranë,  prej 9…

Osmani e Kurti bëjnë homazhe te varri i Rugovës: Do të angazhohemi për drejtësi

Me rastin e 23 vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat serbe, krerët shtetëror kanë bërë homazhe te varri i…

​24 vjet nga zgjedhjet parlamentare e presidenciale në Kosovë

Në cilësinë e presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova më 23 dhjetor 1997 u bë shpallja e zgjedhjeve të reja ”parlamentare…

Në 14-vjetorin e shtetësisë, krerët e shtetit bëjnë homazhe edhe tek varri i Rugovës e Demaçit

Në 14-vjetorin e shtetësisë së Kosovës, e para e vendit, Vjosa Osmani e shoqëruar nga kryeparlamentari, Glauk Konjufca, kryeministri Albin…

Abdixhiku: Më 17 Shkurt, kujtojmë themelet e shtetit tonë që janë sa të dhimbshme aq edhe të lavdishme

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, me anëtarët e Kryesisë së kësaj partie kanë bërë  homazhe te…

Meta: Presidenti Rugova model i mirë i largpamësisë në interesin e vendit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në përvjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka shkruar se ideatori dhe vizionari i…

Krasniqi: Rugova ka një vend të veçantë në historinë më të re të vendit tonë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në përvjetorin e vdekjes së ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka thënë se ai…

Rama: Ibrahim Rugova, njeriu i madh i historisë së Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka përkujtuar sot në 16-vjetorin e vdekjes ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Rama e ka…