​Vazhdojnë edhe këtë javë temperaturat e nxehta

Edhe në ditët e para të muajit gusht do të mbizotëroj i nxehti afrikan. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) njofton…

​I nxehti afrikan, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

I nxehti afrikan do të mbizotëroj edhe sot në Kosovë. Temperatura të lartë janë paraparë që ta përfshijnë vendin edhe…

I nxehti afrikan, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Moti i nxehtë do të mbajë edhe këtë të premte në Kosovë. Masat e nxehta të ajrit të ardhura nga…

Mot i nxehtë

Prezenca e masave të nxehta të ajrit me orgjinë nga Afrika Veriore ka përfshirë edhe Kosovën. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës…

Mot i nxehtë, IHMK parasheh rritje të temperaturave ekstreme

Ditët e fundit të korrikut do të karakterizohen me mot të nxehtë dhe me vapë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK)…

​Sot mot i nxehtë, temperaturat deri 36 gradë Celsius

Gjatë ditës së sotme në vend do të mbaj mot i nxehtë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se…

Mot me diell

Edhe sot në vendin tonë do të mbizotërojë mot i nxehtë. Mëngjesi do të jetë me vranësira kalimtare, ndërsa përgjatë…