Tentoi ta rrëmbente një grua, arratiset i dyshuari

Një person është arratisur pasi tentoi që me forcë të fuste në veturë një grua. Ngjarja ka ndodhur në kryeqytet,…

Tentim vrasja në Ferizaj, kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, caktimin e masës së paraburgimit në afat prej 30 ditësh…

​Sulm seksual në Fushë Kosovë, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar seksualisht viktimën femër. Në lidhje me…

​Plaçkitet një argjendari në kryeqytet

Rreth orës 01:00 pas mesnate në lagjen “Agim Ramadani” në Prishtinë afër komunës së vjetër është thyer një argjendari ku…

​Skenderaj, Policia bastis një lokal të lojërave të fatit

Policia ka bastisur të enjten pasdite një lokal në Skenderaj, ku po zhvilloheshin lojëra të fatit. Si rezultat i bastisjes…

U ofroi ryshfet policëve, shtetasi serb arrestohet në Klinë

Një shtetasi serb u ka ofruar ryshfet policëve në Klinë për të mos ia shqiptuar gjobën në trafik. Në raportin…

​Arrestohet një person i dyshuar për veprën penale “Vrasje e rëndë”

Policia e Kosovës ka arrestuar 30-vjeçarin A. B., i dyshuar për bashkëkryersje në veprën penale “Vrasje e rëndë”, më 10…

Një e mitur raporton në polici se është ngacmuar seksualisht

Një e mitur ka raportuar në polici se është ngacmuar seksualisht nga një i dyshuar në Prishtinë. Policia ka njoftuar…

​Kërkohet paraburgim për të dyshuarin që u kap me mbi 91 kg drogë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata Themelore në…

Sekuestrohen armë dhe municion në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka gjetur dhe sekuestruar armë dhe sasi të ndryshme të municionit në një lokacion në Mitrovicë. Policia…