Gucati: Turp i madh ajo çfarë ndodhi në Kuvendin e Kosovës

Kryetari i OVL UCK, Hysni Gucati ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit në Kuvendin e Kosovës. Ai ka akuzuar deputetët…

Gucati: Kurti ka premtuar shfuqizimin e Gjykatës Speciale dhe ka gënjyer

Kryetar i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, po vlerëson se kreu i Lëvizjes…

​Protestohet në tërë Kosovën, veprimet e Gjykatës Speciale vlerësohen të njëanshme

Organizata e Veteranëve të Luftës, së bashku me ish të burgosurit politik të Kosovës, kanë mbajtur të enjten protestë në…

Gucati: Thaçi do të dalë i pafajshëm

Kryetari i OVL të UÇK-së, Hysni Gucati, ka deklaruar se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi do të dalë i pafajshëm…

Veteranët i përgjigjen Veselit: OVL UÇK i ka strukturat që vendosin si të veprojnë

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli i cili…

Veteranët kërkojnë të ndryshohet ligji për Specialen, s’përjashtojnë protestat

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka kërkuar nga Kuvendi që të ndryshojë Ligjin për Gjykatën…

Veteranët kërkojnë ndryshimin e ligjit për Specialen, paralajmërojnë protesta

Organizata për Veteranët e Luftës së UCK-së vlerëson se aktakuza e ngritur e pakonfirmuar nga prokuroria e specializuar për presidentin,…

Gucati: Ngritja e aktakuzave para takimit në Uashington është e qëllimshme

Një ditë më parë, Prokurori i Speciales propozoi aktakuzë ndaj të parit të shtetit dhe kryetarit të Partisë Demokratike të…

Gucati: Dialogu, koha e fundit për t’u përfunduar

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati ka deklaruar se pengesat e vazhdueshme të Serbisë në…
error: