Memli Krasniqi vizitoi familjet e Hysni Gucatit e Nasim Haradinajt

Kryetari i PDK-së Memli Krasniqi së bashku me kolegë të kësaj partie kanë vizituar sot familjet Haradinaj dhe Gucati, pasi…

Vajza e Hysni Gucatit thotë se brenda 15 ditësh pritet ankesa ndaj vendimit të Speciales

Vajza e Hysni Gucatit, Ariana Gucati ka folur për KosovaPress pas vendimit të Gjykatës Speciale, ndaj babait të saj i…

Vajza e Hysni Gucatit: Presim brenda 15 ditëve të bëhet ankesa

Vajza e Hysni Gucatit, Ariana Gucati ka folur për KosovaPress pas vendimit të Gjykatës Speciale, ndaj babait të saj, i…

Gucatit e Haradinajt do t’iu llogaritet periudha e kaluar në paraburgim

Para shpalljes së vendimit me nga 4.5 vjet burg për Hysni Gucatin e Nasim Haradinajn, trupi gjykues ka thënë se…

Gucati e Haradinaj dënohen me nga 4.5 vite burg, të pafajshëm për vetëm një pikë të aktakuzës

Trupi Gjykues në krye me Charles L. Smtih III i ka shpallur fajtor Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn duke i…

Ja çfarë tha trupi gjykues gjatë vendimit për Gucatin dhe Haradinajn

Trupi gjykues ka ardhur në përfundim se Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj kanë bërë zbulimin e informacioneve të mbrojtura duke…

Gucati dënohet me 4 vjet e gjysmë burgim dhe 100 euro gjobë

Hysni Gucati është dënuar me 4 vjet e gjysmë burgim duke llogaritur kohën në paraburgim, dhe gjobë prej 100 euro.…

​Specialja shpall sot vendimin për Gucatin e Haradinajn

Sot duke filluar nga ora 10:00-12:00 do të mbahet seanca për shpalljen e aktgjykimit në Dhomat e Specializuara të Kosovës…

Nesër shpallet aktgjykimi i parë në Speciale, Gucati e Haradinaj në pritje të vendimit

Gjykata Speciale nesër do të shpallë aktgjykimin e parë që prej kur është themeluar gjashtë vjet më parë. Vendimi do…

Aktgjykimi ndaj Gucatit e Haradinajt shpallet më 18 maj

Trupi gjykues në krye me Charles Smith II ka caktuar 18 majin 2022 si datë për shpalljen e aktgjykimit në…