Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sogojeva: Sot janë mbyllur rreth 8 mijë biznese, pas 18 prillit protestojmë

Ani pse kanë kundërshtuar vendimin e ri të Qeverisë për mbylljen e gastronomisë, rreth 8 mijë restorante, hotele e kafiteri…

Sogojeva: Kundërshtojmë masat shtrënguese, hoteleria dhe gastronomia nuk janë vatër e pandemisë

Masat shtrënguese që mund të merren në mbroje nga Covid-19 nga java e ardhshme prej Qeverisë së re, pritet të…

​Oda e Hotelerisë dhe Turizmit kundër shtrëngimit të masave: 60% e bizneseve do të falimentonin

Bizneset po vuajnë pasojat e pandemisë dhe fjalët se me rritjen e ndjeshme të rasteve me COVID mund të çojnë…

Qeverisë i kërkohet që urgjentisht të heq orën policore për bizneset

Me masat e fundit për parandalimin e përhapjes së COVID-19 të marra nga institucionet e Kosovës, është vënë ora policore…

Kundër mbylljes edhe sektori i hotelerisë dhe turizmit, paralajmërohen protesta

Oda e Hotelierisë dhe Turizmit të Kosovës po e konsideron të ngutshëm vendimin për mbylljen e bizneseve hoteliere dhe të…

Sogojeva: Së shpejti do të lejohet mbajtja e ahengjeve dhe dasmave

Përfaqësues të Odës së Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës janë takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj. Kryetari i Shoqatës…

Sektori i hotelerisë pranë kolapsit, 17 mijë persona rrezikojnë të mbesin pa punë

Oda Hoteliere dhe Turistike e Kosovës ka paraqitur shqetësimet e tyre për vendimet e Qeverisë për këta sektor. Kryetari i…
error: