Lekaj dorëzon padi ndaj zëvendësministrit Durmishi

Ish-ministri i Infrastrukturës, tani deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka dorëzuar padi ndaj zëvendësministrin e…

Kusari-Lila: Kërkojmë zbardhjen e fakteve që kanë sjell deri te vendimi për “tiketa ngjitëse”

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes (LVV), Mimoza Kusari-Lila ka thënë se për vendimin për tiketën ngjitëse nuk janë…

PSD kërkon shkarkimin e zëvendësministrit Hysen Durmishi

Partia Socialdemokrate (PSD) ka mbajtur sot një aktivitet ku ka kërkuar shkarkimin e zëvendësministrit të Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës,…

Pezullohet marrëveshje për “tiketat ngjitëse”

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka treguar se kanë pezulluar marrëveshjen për “tiketat ngjitëse”. Pezullimi do të jetë deri në…

Durmishi: Marrëveshja për “tiketa ngjitëse” është produkt i ish-Qeverisë Haradinaj

Zëvendësministri i MMPHI-së, Hysen Durmishi ka dhënë sqarime shtesë rreth marrëveshjes për taksën shtesë prej 5 euro për regjistrim të…

Lekaj i reagon Durmishit: S’kam nënshkruar asnjë kontratë për tenderin për mirëmbajtjen e urave

Ish-ministri i Infrastrukturës, tani deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka reaguar ndaj deklaratave…

Durmishi dorëzon në Speciale tenderin për mirëmbajtjen e urave

Zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Hysen Durmishi ka deponuar një dosje në Prokurorinë Speciale, ku pretendohet se kanë…

Shënohet “Java Globale e Sigurisë Rrugore”, kërkohet respektimi i rregullave në komunikacion

Nën organizmin e Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës sot është hapur fushata “Java Globale e Sigurisë̈ Rrugore” në…

Hapet fushata “Java Globale e Sigurisë Rrugore” në Prishtinë

Është hapur sot fushata “Java Globale e Sigurisë Rrugore” në Prishtinë. Me këtë rast zëvendësministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe…

MMPHI pezullon të gjitha memorandumet e nënshkruara gjatë këtij viti me komunat

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës (MMPHI-së) ka marrë vendim që të pezullojë të gjitha memorandumet e nënshkruara mes…
error: