Mos ekzekutimi i pagave, Hykmete Bajrami qeverisë: Ka familje që sot i keni lënë pa bukë

Ish-ministrja Hykmete Bajrami ka reaguar sot ndaj mos ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit për shkak të grevës në arsim. Ajo…

Bajrami: Të çohet i gjithë shteti në këmbë derisa të gjenden dy vajzat e zhdukura në Pejë

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, ka kërkuar nga autoritetet që të angazhohen për t’i gjetur dy vajzat e zhdukura në…

Bajrami jep një propozim për SBASHK-un dhe Qeverinë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-ministrja e Arsimit, Hykmete Bajrami i ka rekomanduar SBASHK-ut që të rishikojë kërkesat…

Ministri i Shëndetësisë nuk përfill Komisionin, Bajrami: Latifi duhet shkarkuar për mos punë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi nuk po e përfill Komisionin parlamentar për Mbikëqyrjen e Financave Publike për raportim. Deputetët e…

​LDK nuk e paragjykon takimin me Escobarin, Bajrami: Nuk e dimë për çka do të flitet

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka folur sot në lidhje me takimin me të dërguarin amerikan për…

LDK-ja propozon plan 10 pikësh: Kriza me energji do të përkeqësohet në mënyrë dramatike

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kritikuar qasjen e Qeverisë së Kosovës lidhur me krizën energjetike në vend. Në konferencën…

Kritikohet Fondi për Sigurime Shëndetësore, Kaquri: Nuk ka raport financiar të barazimit me spitalet në Turqi

Gjatë shqyrtimit të raportit të auditimit për pasqyrat financiare të Fondit për Sigurime Shëndetësore, për vitin 2021, deputetë nga pozita…

Hykmete Bajrami: Rezoluta e VV-së është e panevojshme

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e ka quajtur të panevojshme miratimin e rezolutës së Lëvizjes Vetëvendosje në…

​Bajrami pyet Kurtin: A mund t’i garantoni qytetarët që s’do të ketë rritje tjetër të çmimit të energjisë

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka pyetur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, nëse mund t’i sigurojë qytetarët…

Bajrami: Harrojeni se mund të bëni ligj që iu cakton tregtarëve marzhën e fitimit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka deklaruar se Kosova nuk mund të prodhon mjaftueshëm asnjë produktw bazë.…