Hungaria premton përmbushjen e detyrimeve për zhbllokimin e fondeve nga BE

Hungaria ka premtuar të përmbushë të gjitha detyrimet e saj ndaj Komisionit Evropian në mënyrë që të lirojë fondet e…

Hungaria po përgatit ligje për të parandaluar pezullimin e fondeve të BE-së

Qeveria hungareze do të paraqesë ligje të reja në parlament javën e ardhshme në mënyrë që t’i japë fund konfliktit…

Vizita e Novak, do të ketë ndërprerje të përkohshme të qarkullimit në disa rrugë

Me rastin e vizitës dyditore të presidentes së Hungarisë Katalin Novak, Policia e Kosovës do të kujdeset për ofrimin e…

BE paditë Hungarinë për ligjet LGBT, lirinë e medias dhe çmimin e gazit

Komisioni Evropian tha se po e referon Hungarinë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë  për dyshimet për diskriminim ndaj personave LGBT,…

Gjysmëfinalja e Euro 2022 në futsall, gjyqtarja kosovare ndau drejtësinë mes Portugalisë e Hungarisë

Federata e Futbollit e Kosovës po përfaqësohet nga gjyqtarja Florentina Kallaba në fazën finale të UEFA Euro 2022 në futsall.…

Hungaria zgjat kufirin për çmimet e karburanteve dhe ushqimeve

Qeveria hungareze ka zgjatur kufirin për çmimet e ushqimeve dhe karburanteve deri më 1 tetor, ndërsa kufiri i normave të…

Arrestohen katër tifozë anglezë, e bënë për spital policin para humbjes kundër Hungarisë

Katër tifozë janë arrestuar pasi një oficer policie u shtrua në spital, pasi që rrëzua pa ndjenja nga goditjet e…

Hungaria e turpëron Anglinë

Ka përfunduar ndeshja mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Hungarisë, e vlefshme kjo për xhiron e katërt të fazës…

Mbyllen pjesët e para/Gjermania në epërsi të dyfishtë, Anglia në disavantazh kundër Hungarisë

Kanë përfunduar pjesët e para në ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet…

Anglia kërkon fitoren e parë në Ligën e Kombeve kundër Hungarisë, ja formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet ndeshja tejet interesante mes Kombëtares së Anglisë dhe asaj të Hungarisë,…