​Nis ndeshja, Shqipëria zhvillon sfidën jetike ndaj Hungarisë

Ka filluar ndeshja shumë e rëndësishme sa i përket skuadrës e cila do të vazhdojë të jetë në luftë direkte…

Gjyqtari Dardan Maxhuni do të gjykojë në finalen Ukrainë – Hungari

Gjyqtari nga Kosova, Dardan Maxhuni është caktuar të gjykojë ndeshjen Ukrainë-Hungari, që zhvillohet sonte nga ora 21:00, në kuadër të…

​Shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes Francë – Hungari

Kombëtarja e Francës është ndalur befasisht me një barazim 1-1 nga Kombëtarja e Hungarisë në ndeshjen e vlefshme për Grupin…

​Përfundon ndeshja, Franca ndalet nga Hungaria

Franca humb dy pikë, Hungaria fiton një, në ndeshjen e Grupit F. Ka përfunduar ndeshja e Grupit F mes Hungarisë…

Mbyllet pjesa e parë, Hungaria në epërsi kundër Francës

Francezët pësuan gol në minutat e fundit të pjesës së parë. Ka përfunduar pjesa e parë mes Hungarisë dhe Francës,…

​Hungaria dorëzohet në minutat e fundit kundër Portugalisë, shpërthen Ronaldo

Portugalia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme Kampionatin Evropian Euro 2020 duke e mposhtur Hungarinë me…

​Euro 2020; Hungari-Portugali, formacionet zyrtare, luajnë para 67 mijë tifozëve

Euro 2020 vazhdon sot me dy përballje tejet interesante të Grupit F, i njohur ndryshe edhe si “Grupi i vdekjes”,…

Euro 2020; Hungari-Portugali, të rejat e fundit rreth formacioneve

Portugalia do të synoj që të fitoj për të dytën herë radhazi Kampionatin Evropian këtë verë, ku do të hapin…

Hungari: Mbi 2.700 infeksione të reja, 130 viktima nga COVID-19

Gjatë ditës së djeshme, 2.764 raste të reja të koronavirusit u konfirmuan në Hungari, dhe 130 pacientë të tjerë vdiqën,…

Koronavirusi, shtyhet festivali në kujtim të “Beatles”

Festivali që feston trashëgiminë e grupit muzikor “Beatles” në Hamburg, do të zhvillohet në muajin gusht dhe jo mars, njoftuan…
error: