Ndryshimet që duhet të bëni gjatë vitit 2023

Me ardhjen e shpejtë të vitit 2023, ju me siguri jeni të zënë duke planifikuar dekorimet tuaja të Vitit të…

Pa humbje si vendase në garat evropiane nga viti 2019, Besa synon fitore edhe kundër Sesvetes

Që nga viti 2019, klubi i hendbollit Besa Famgas nuk ka regjistruar humbje si vendase në palestrën “Karagaçi” në Pejë…

Bad News Eagles pësojnë humbjen e parë në Legends Stage “IEM Rio Major”

Ekipi kosovar në CS:GO, Bad News Eagles e ka pësuar sot humbjen e parë në Legends Stage të turneut Major…

Ballkani e mbyll me humbje ëndrrën evropiane

Ka përfunduar me humbje aventura e Ballkanit në Evropë, respektivisht në Ligën e Konferencës, pasi që u mposht sot si…

Drita nuk di për humbje, ja tabela momentale e Superligës së Kosovës – foto

Dy ndeshjet e programit të sotëm të Superligës së Kosovës prodhuan disa rezultate tejet interesante, ku edhe një herë skuadra…

Giresse: Duhet të punojmë në aspektin mbrojtës, lodhja e solli humbjen

Kombëtarja e Kosovës u gjunjëzua sot si mysafire e Irlandës së Veriut, ku u mposht me rezultat të ngushtë 2:1,…

Gabimet e Ronaldos që i kushtuan me humbje Unitedit kundër Real Sociedadit – video

Cristiano Ronaldo kishte një paraqitje tejet të dobët në ndeshjen e tij të parë të karrierës në Ligën e Evropës…

Kërkohet përkrahje për bizneset dhe punonjësit për humbjet nga KEDS

Përmes një shkrese, drejtuar Kryeministrit Kurti dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës, Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Kosovës ka…

​Ben Wallace: Pushtimi i Ukrainës ka dështuar, rusët po pësojnë humbje të mëdha

Sekretari britanik i Mbrojtjes ka thënë se Vladimir Putin tani nuk ka gjasa të ketë sukses në pushtimin e Ukrainës.…

​Studimi: Gjermania do të humbasë 260 miliardë euro

Lufta në Ukrainë dhe çmimet e larta të energjisë po i kushtojnë Gjermanisë qindra miliarda euro, thuhet në një studim…