Sa shpesh duhet ndërruar pelenën e bebes?

Një i porsalindur ndodh të ketë jashtëqitje pas çdo gjidhënieje dhe kjo konsiderohet normale prandaj edhe duhet pastruar e larguar…

Prindër a jeni gati për ditët e nxehta?

Kënaqësia më e madhe që mbahet mend në jetë janë pushimet, qofshin ato verore apo të tjera. E pjesë e…

Si të zgjidhni pelenën e duhur për fëmijë?

Kur jeni në mëdyshje se cilën pelenë duhet ta zgjidhni kujtoni këto këshilla: 1.Kërkoni pelenën pa kimikate. 2.Kërkoni pelenën me…

Hapat për të larguar pelenën te fëmijët

Heqja e pelenës është një prej procesve më të rëndësishme të zhvillimit të fëmijës. Nga ky moment prindërit dhe fëmija…

Këshilla për masazh te bebet

Prekja e një lëkure të butë e të shëndetshme të bebes tuaj është kënaqësia më e madhe për ju si…

Festa e 8 Marsit për nënat në Klinikën e Neonatologjisë

Dita Ndërkombëtare e Gruas festohet për çdo vit me 8 mars, por ky vit është vit i një feste ndryshe,…

Si trajtohen skuqjet në zonën e pelenave

Skuqjet në zonën e pelenave janë një prej problemeve më të shpeshta me të cilat përballen prindërit.Dermatologia Artizana Dushi tha…

Pelenat Huggies – brend amerikan, porosit online tani në Kosovë dhe Shqipëri

Pelenat Huggies #brendAmerikan porosit online tani në Kosovë dhe Shqipëri Pelena jonë më e butë Linjat e buta të jastëkëve…