​Një vit nga vdekja e veprimtarit dhe veteranit të UÇK-së, Rexhë Krasniqi

Sot të bëhen një vit nga vdekja e veprimtarit dhe veteranit të UÇK-së, Rexhë Krasniqi. Krasniqi ishte zë i artikuluar…

Para nisjes për në Tiranë, Kurti bën homazhe te Lidhja e Prizrenit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të marr pjesë në Samitin e Krerëve të Ballkanit Perëndimor që do të mbahet…

Osmani bën homazhe në Junik

Komuna e Junikut sot shënon “Ditën e Kuvendit të Junikut”. Me këtë rast Presidentja Vjosa Osmani në ora 10:30 do…

Haradinaj e Ramosaj bëjnë homazhe tek lapidaret e dëshmorëve në Deçan

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj dhe kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj kanë bërë…

Osmani në Marinë nderon heroizmin e dëshmorëve të UÇK-së: Liria nuk do të ishte e mundur pa ta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari bënë homazhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve…

Udhëheqësit institucionalë zotohen për zbardhjen e fatit të personave të pagjetur

Udhëheqësit e institucioneve në Kosovë kanë deklaruar përsëri se do të angazhohen në zbardhjen e fatit të personave të pagjetur.…

Pacolli bën homazhe në Makoc: Kjo ishte zona më e përgjakur e Gollakut

Në ditën e Dëshmorëve të Komunës së Prishtinës, nënkryetari i kësaj komune, Selim Pacolli bashkë me përfaqësues të Shoqatës së…
error: