Hapja e negociatave, Holanda “po” me kushte për Shqipërinë

Qeveria holandeze ra dakord në parim që Bashkimi Evropian të fillojë bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,…

Në Holandë ndërhyn qeveria, pezullohet deri më 31 mars Eredivisie

Pezullohet për disa javë edhe kampionati holandez. Organizatorët e Eredivisie kanë vendosur që të mos zhvillohet asnjë ndeshje futbolli deri…

Holanda akuzon Rusinë për pengim të hetimit mbi rrëzimin e avionit MH17

Prokurorët holandezë ngritën sot akuza serioze kundër Rusisë gjatë ditës së dytë të gjykimit, në mungesë të të dyshuarve të…

​Merkel flet në përvjetorin e çlirimit të Holandës nga okupimi nazist

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të mbajë një fjalim më 5 maj, në shënimin e 75 vjetorit të çlirimit të…

Koronavirusi arrin edhe në Holandë

Holanda i është bashkuar listës së vendeve të infektuara me koronavirus, ku autoritetet shëndetësore konfirmuan sot rastin e parë në…

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtim

Holanda do t’i dhurojnë Shqipërisë 3 milionë euro për rindërtimin e objekteve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Kjo…