Holandë, autoritetet lëshojnë paralajmërime udhëtimi për Spanjën, Francën, Belgjikën

Holanda njoftoi sot se po lëshon paralajmërime të reja në lidhje me COVID-19 për personat që udhëtojnë drejt Spanjës, Francës…

Britania, karantinë edhe për ata që vijnë nga Franca dhe Holanda

Nga ora 04:00 e ditës së nesërme, çdo pasagjer që mbërrin në Britaninë e Madhe nga Franca, Holanda, Malta, Monako,…

Kosova dhe Holanda me marrëveshje për eliminimin e tatimit të dyfishtë

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami dhe ambasadorja e Holandës në Kosovë Gerrie Willems kanë nënshkruar sot marrëveshjen për eliminimin e…

37 të arrestuar në protestat kundër masave anti-COVID-19 në Holandë

Policia në Hagë arrestoi 37 protestues të cilët injoruan ndalimin e gjykatës dhe mbajtën një demonstrim kundër rregullave të distancës…

Holanda mbështet fuqizimin e sundimit të ligjit në Kosovë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka pritur sot në takim ambasadoren e Holandës në Kosovë, Gerrie Willems, të cilën e…

Holanda paralajmëron, pa vaksinë nuk ka futboll me tifozë as sezonin e ardhshëm

Në Holandë autoritetet shtetërore nuk duan të rrezikojnë asgjë. Ky sezon u anulua përfundimisht dhe nuk u shpall asnjë skuadër…

Probleme me zemrën, trajneri i Holandës shtrohet me urgjencë në spital

Trajneri i Kombëtares Holandeze, Ronald Koeman është shtruar me urgjencë në spital në Amsterdam, pasi kishte problem me zemrën. Kështu…

Numri i të prekurve me koronavirus në Holandë kalon mbi 25.000

Numri i rasteve të konfirmuara të koronavirusit në Holandë ka tejkaluar 25.000, njoftuan sot shërbimet shëndetësore të vendit. Numri i…

Holanda cakton datën për rinisjen e Eredivisies

Holanda është vendi i parë i madh europian që vendos një datë zyrtare për të rinisur kampionatin. Federata Mbretërore e…

Në Holandë 179 të vdekur nga koronavirusi – 4.204 të infektuar

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Holandë është rritur sot nga 43 në 179, me viktima midis moshës 57 dhe…
error: