Vlerësohet mbështetja holandeze për fuqizimin e kapaciteteve profesionale të sistemit prokurorial

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Jetish Maloku, ka pritur në takim ambasadoren e Holandës në Prishtinë, Carin Lobbezoo,…

Holanda pezullon përdorimin e vaksinës AstraZeneca

Holanda është bërë vendi i fundit që pezullon përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit Oxford-AstraZeneca për shkak të shqetësimeve në lidhje…

Holandë: Topa uji kundër protestuesve një ditë para zgjedhjeve

Policia holandeze përdori sot topa uji dhe shkopinj për të shpërndarë një protestë kundër bllokimit në qendër të Hagës, një…

Holandë, sekuestrohet një sasi rekord heroine

​Policia britanike, belge dhe holandeze sekuestroi më shumë se 1,5 tonë heroinë në portin e Roterdamit, vendi më i madh…

Holanda zgjat shtetrrethimin antiCOVID-19

​Qeveria holandeze njoftoi sot në mbrëmje një zgjatje deri më 15 mars të shtetrrethimit aktual në vend, një masë që…

Temperatura deri në -30 gradë në Rusi, i ftohti përfshin edhe Poloninë dhe Holandën

I ftohti i acartë vijon të mbajë të pushtuar pjesën veriore të Evropës duke lëvizur drejt lindjes. Rusi Në Rusi…

Holanda zgjat orën policore të natës deri më 2 mars

Qeveria holandeze do të zgjasë shtetrrethimin natën të futur për shkak të COVID-19 deri më 2 mars, raporton Reuters. Televizioni…

Holandë, moti i keq mbyll shkollat dhe qendrat e depistimit për COVID-19

​Temperaturat e ulëta vazhdojnë të prekin Holandën duke shkaktuar mbylljen e shkollave fillore, që do të hapnin portat për herë…

Stuhitë e dëborës dhe reshjet e dendura të shiut përfshijnë shumë shtete të Evropës

Stuhia ‘Darcy’ e quajtur në Mbretërinë e Bashkuar edhe si ‘bisha nga Lindja 2’ ka mbuluar me dëborë pjesën më…

Trazira në Holandë kundër kufizimeve të COVID-19

Më shumë se 150 njerëz u arrestuan në disa qytete pas trazirave te fundit në Holandë. Në Roterdam, policia lëshoi…