Climate Launchpad hap aplikimet për ide biznesi në Kosovë

A keni ide për biznes? A është ideja juaj e biznesit në të mirë të mjedisit? Ju duhet financim dhe…

Holandë: Bletët si një mënyrë për të zbuluar të infektuarit me COVID-19

Studiuesit holandezë kanë trajnuar bletët me një nuhatje jashtëzakonisht të mprehtë për të identifikuar mostrat e infektuara me COVID-19, të…

Holanda triumfon ndaj Kosovës në miqësoren e dytë në futsall

Kosova ka pësuar disfatë me rezultat 3-1 në miqësoren e dytë brenda dy ditësh më Holandën në futsall. Holandezët u…

Futsall/ Lojtarët e Kosovës ende me llogon e vjetër të FFK-së në fanella – foto

Ekipi i Kosovës në futsall është duke e zhvilluar ndeshjen e dytë miqësore kundër Holandës. Pas pjesës së parë Kosova…

Futsall/ Këtu mund ta ndiqni ndeshjen miqësore Holandë – Kosovë

Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar të hënën, Kosova ballafaqohet përsëri sonte me Holandën në…

Holanda ndalon plotësisht vaksinimin me AstraZeneca

Holanda njoftoi sot se ka pezulluar përkohësisht përdorimin e vaksinave të koronavirusit të AstraZeneca deri në 7 Prill. Ministria e…

Holanda kufizon përdorimin e vaksinës AstraZeneca

​Rikthehet “bojkoti” i pjesshëm për Astrazenecën. Holanda do të ndalojë administrimin e vaksinës Oxford AstraZeneca tek personat nën 60 vjeç…

Belgjika dhe Holanda shkatërrojnë rivalët e tyre, ja rezultatet e ndeshjeve të sotme

Kanë përfunduar 10 ndeshjet e ditës së sotme të vlefshme për kualifikimet për në Kampionatit Botëror të futbollit “Katar 2022”.…

Turqia-Holanda, formacionet e mundshme

Holanda do ta filloj kampanjën për kualifikim në Kupën e Botës “Katar 2022” me ndeshje kundër Kombëtares së Turqisë, ndeshje…

Publikohet lista e lojtarëve në futsall për miqësoret me Holandën

Trajneri i Kombëtares së Kosovës në futsall, Arben Simitçiu, ka publikuar listën e lojtarëve të përzgjedhur për dy miqësoret kundër…