Fillon ndeshja mes Holandës dhe Amerikës

Tanimë ka filluar të zhvillohet minuta e parë e përballjes tejet interesante mes Kombëtares së Holandës dhe asaj të Amerikës.…

​Holandë-Amerikë, formacionet e mundshme

Sot me fillim nga ora 16:00 Kombëtarja e Holandës do të përballet me atë të Amerikës në stadiumin “Khalifa International”,…

Holanda po ndërton dy termocentrale të reja bërthamore

Qeveria holandeze planifikon të ndërtojë dy termocentrale bërthamore në provincën e Zelant në jugperëndim të vendit, ndërtimi i të cilave…

Grupi A: Holanda kualifikohet, Senegali e dërgon Ekuadorin në shtëpi

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Grupit A në kuadër të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar edhe kombëtaret…

VAR-i ia anulon golin Holandës – video

Holanda arriti ta shënojë edhe golin e tretë të ndeshjes kundër Katarit, vetëm që më pas të anulohej nga VAR-i.…

Pjesa e parë: Holanda e Senegali në epërsi

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Grupit A të kualifikimeve drejt…

Bie mbrojtja e Katarit, Holanda në epërsi – video

Tanimë është shënuar goli i parë në përballjen tejet interesante mes Holandës dhe Katarit. Kombëtarja e Holandës ka arritur të…

Nisin dy përballjet e grupit A të Botëror

Dy përballjet e grupit A të Kampionatit Botëror që kanë startuar tashmë nga ora 14:00 sot do të zbulojnë emrat…

Holanda kërkon kualifikimin me fitore ndaj Katarit, formacionet zyrtare

Holanda është shumë afër kualifikimit në 16-shen e Kampionatit Botëror dhe do ta arrinte këtë objektiv nëse e mposht sot…

​Holanda kërkon kualifikimin me fitore ndaj Katarit, formacionet e mundshme

Holanda është shumë afër kualifikimit në 16-shen e Kampionatit Botëror dhe do ta arrinte këtë objektiv nëse e mposht sot…