​Grupi C, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Grupit C ku edhe do të qartësohet se cilat skuadra do…

​Austri – Holandë, përballen liderët e Grupit C, formacionet e mundshme

Austria dhe Holanda janë liderët e Grupit C pas ndeshjeve të para dhe pikërisht këto dy ekipe do të ballafaqohen…

Euro 2020, sot zhvillohen tri sfida interesante

Rrethi i dytë i fazës së grupeve të Kampionatit Evropian Euro 2020 vazhdon sot edhe me tri ndeshje mjaftë interesante…

Holanda dha dritën jeshile për hapjen e negociatave, vjen reagimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Parlamenti holandez ndezi dritën jeshile për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në, këtë…

Holandë – Ukrainë, spektakli iu takon “Tulipanëve”

Holanda e ka rrëmbyer spektaklin e luajtur në stadiumin “Johan Croyf Arena” përball Ukrainës. Asnjë gol nuk u realizua në…

Holanda më në fund kalon në epërsi ndaj Ukrainës – video

Pas shumë përpjekjeve dhe raste të krijuara, Holanda më në fund ka arritur të shënojë kundër Ukrainës, përcjellë KosovaPress. Në…

Nuk ka gola në pjesën e parë të ndeshjes Holandë – Ukrainë

“Tulipanët” nuk kanë arritur që ta thyejnë mbrojtjen e skuadrës së drejtuar nga trajneri Andry Shevchenko dhe kanë shkuar në…

Probleme për Holandën, lëndohet De Ligt

Në kampin e Kombëtares së Holandës ka shqetësime serioze para Kampionatit Evropian Euro 2020 për shkak së është lënduar qendërmbrojtësi…

EKSKLUZIVE/Holanda arsyeton mos mbështetjen për liberalizim të vizave: Dënoni të korruptuarit

Holanda është në mesin e disa prej shteteve të Bashkimit Evropian që po e pengojnë procesin e liberalizimit të vizave…

Holanda në Euro pa portierin e parë

Holandezët do të jenë një nga favoritët në Grupin C në Kampionatin Evropian, por ata do të luajnë pa portierin…
error: