​Conte merr ofertë nga kombëtarja e madhe evropiane

Raportet në Itali sugjerojnë se Federata Hollandeze e Futbollit ka kontaktuar me Antonio Conten për të parë nëse ai është…

Varianti Delta ngjall frikë: Spanja dhe Holanda vendosin masa të reja kufizuese

Shifrat e variantit Delta të Covid-19 ngjallin frikë në Europë. Kjo po detyron vende të shumta që të bëjnë një…

Joakim Lov lidhet me postin e trajnerit të kombëtares së madhe evropiane

Tashmë ish-trajneri i Gjermanisë Joakim Lov është i lirë por e ardhmja e tij ende nuk dihet se ku do…

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i kombëtares së madhe evropiane

Holanda ka konfirmuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Frank De Boer pas një takimi të përbashkët të drejtuesve te…

​Notat e lojtarëve pas ndeshjes Holandë – Çeki

Republika e Çekisë ka bërë një hap shumë të madh si kombëtare pasi ka siguruar kualifikimin për në fazën çerekfinale…

​Euro 2020/ Çekia bënë mrekullinë, mposht Holandën dhe kalon në çerekfinale, atje e pret Danimarka

Është Republika e Çekisë kombëtarja që ka kaluar në fazën çerekfinale të Kampionatit Evropian pasi ka triumfuar në ballafaqim me…

Schick e tronditë Holandën, realizon për 2-0 – video

Hoalnda e ka pësuar edhe golin e dytë nga Republika e Çekisë. Në minutën e 80’ të ndeshjes ka realizuar…

Karton i kuq në ndeshjen Holandë – Çeki

Kombëtarja e Holandës ka mbetur më një lojtarë më pak në fushë derisa po ballafaqohet me Republikën e Çekisë. Në…

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Holanda ka vendosur të lejojë lëvizjen e lirë të të gjitha kategorive të shtetasve shqiptarë drejt territorit të saj duke…

Kompletohen ndeshjet e Grupit C, ja kush kualifikohet tutje në Euro 2020

Me fitoren 3-0 ndaj Maqedonisë së Veriut, Kombëtarja e Holandës është konfirmuar se liderë e Grupit C me 9 pikë…
error: